Река Арда извира от Родопите, връх Ардин, и се влива в река Марица на гръцка територия. Тя има много впечатляващи и уникални меандри (извивки на речното корито под формата на подкова). Най-лесно достъпният е меандърът край град Маджарово, където водата прави 180 градусов живописен завой. Отбелязан е и в Google Мaps, така че по-долу може да видите точната му локация. Намира се между Маджарово и Бориславци и определено си заслужава да се полюбувате на гледката му.
Другото интересно е, че в тази част от Източните Родопи се намира една от двете колонии в България на белоглав лешояд. Докато снимах, успях да видя около 10 лешояда, които кръжаха над нас. Бях леко притеснена как ще приземя дрона, с който снимах, защото те го бяха наобиколили, но явно беше за кратко любопитство, тъй като след това се отдръпнаха и ме оставиха да си летя на воля.
Ако проявявате интерес, в град Маджарово се предлага организирано наблюдение на лешояди и други птици, както и рафтинг и каякинг по река Арда. А през летните горещини хората използват мястото за плаж.
Бекови скали и Червената скала се намират в Родопите до село Равногор, община Брацигово, област Пазарджик. Те са чудесна дестинация за лека и приятна разходка за един ден с невероятни и внушителни природни изгледи към Западните Родопи и язовир Въча.
РазгледайРанчо „Дивият град“ (Ranch "Wild City") е поредното кътче в България, направено с любов и желание, така че с удоволствие да си там и да искаш да го посетиш отново.
Разгледай
Коментари
Оставете коментар